:: Vyhľadáť ::
:: Menu ::
:: Kalendár ::
:: INFOServis ::
Máte záujem o zasielanie noviniek mailom? Napíšte sem svoju e-mailovú adresu. Zadaním už registrovanej adresy sa odhlásite.
:: RSS kanál ::
:: NÁVŠTEVNOSŤ od 7.1.2011 ::
Celkom: 9126825 
Mesiac: 192880 
Týždeň: 42855 
Dnes: 177 
Článok: 15585 
Online: 2 
:: Interaktívna fotomapa ::
Interaktívna fotomapa Pohorelá
:: Reklama ::
RPnet - Webdesign - Tvorba www stránok
:: Kurzový lístok ::
USD 1.23 
CZK 25.42 
GBP 0.88 
HUF 311.04 
PLN 4.22 
RUB 70.89 
 :: Rozvojové projekty ::

Aktivačná činnosť formou dobrovoľníckej služby 2014 01.07.2014 09:18
Obec Pohorelá na základe Dohody s Úradom práce, sociálnych vecí a rodiny Brezno č.11/§52a/2014 zabezpečuje realizáciu aktivačnej činnosti formou dobrovoľníckej služby podľa §52a zákona č.20014 Z.z. o službách zamestnanosti.
ÚPSVR na základe tejto dohody poskytne obci príspevok na úhradu časti nákladov, ktoré súvisia s vykonávaním a prevádzkou dobrovoľníckej práce (úrazové poistenie uchádzačov o zamestnanie vykonávajúcich dobrovoľnícku prácu, úhradu časti nákladov na osobné ochranné pracovné prostriedky, na pracovné náradie) – mesačne príspevok vo výške 27,20 € za 1 uchádzača o zamestnanie vykonávajúceho dobrovoľnícku službu.
Na základe tejto dohody organizujú vykonávanie dobrovoľníckej služby 2 koordinátori (v rámci dobrovoľníckej služby) v termíne od 1.8.2014 do 31.12.2014 v rozsahu 20 hodín týždenne (8:00-12:00).

-----------------------------------


Obec Pohorelá na základe Dohody o podmienkach vykonávania menších obecných služieb pre obec, resp. dobrovoľníckej činnosti, uzatvorená podľa §12 ods.3 písm. b) bod 4., resp. bod 5. Zákona č. 417/2013 o pomoci v hmotnej núdzi a o zmene a doplnení niektorých zákonov uzatvorenej s Úradom práce, sociálnych vecí a rodiny Brezno zabezpečuje aktiváciu plnoletých členov domácnosti, ktorí sú vedení v evidencii uchádzačov o zamestnanie a tejto domácnosti sa poskytuje pomoc v hmotnej núdzi.

Obec zabezpečuje vykonávanie aktivačnej činnosti formou dobrovoľníckej práce pre 10 uchádzačov o zamestnanie v termíne od 1.7.2014 do 31.12.2014 v rozsahu najmenej 64 hodín mesačne a najviac 80 hodín mesačne (7:30-11:30).
Uchádzači o zamestnanie vykonávajú manuálnu alebo manipulačnú prácu s prevahou fyzickej práce pri výkone menších obecných služieb – kosenie, čistenie, upratovanie, zametanie verejných priestranstiev a obecných budov, pomocné stavebné a rekonštrukčné práce, likvidácia čiernych skládok odpadu, separácia komunálneho odpadu.

-----------------------------------


Obec Pohorelá na základe Dohody s Úradom práce, sociálnych vecí a rodiny Brezno uzatvorenej podľa §10 ods. 3., ods.9 a násl. Zákona č.417/2013 Z.z. o pomoci v hmotnej núdzi zabezpečuje pracovnú činnosť formou menších obecných služieb pre obec prostredníctvom občanov v hmotnej núdzi.

ÚPSVaR Brezno na základe tejto dohody zabezpečuje účasť na pracovnej činnosti 58 občanov v hmotnej núdzi v termíne od 1.7.2014 do 31.12.2014 v rozsahu 32 hodín mesačne.

Občania v hmotnej núdzi vykonávajú pomocné práce pri údržbe a úprave verejných priestranstiev, miestnych komunikácii, obecných zariadení, športovísk a cintorínov, čistenie obecných potokov a kanálov, likvidácie nelegálnych skládok odpadu, starostlivosť o športové areály, aktivity sociálneho typu, administratívne práce, verejné zbierky, občianske hliadky a vykonávanie dozoru na priechodoch pre chodcov.


Export: Vytlačiť PDF dokument Poslať e-mailom Zdieľať na FacebookuOdoberať komentáre k článku
Hodnotenie:    1       2       3       4       5   


K o m e n t á r e :

Meno:
E-mail:
Správa:
:-D :-)) :-) ;-) :-P :-| :-/ :-( 3-[ :-O B-]
 Súhlasím s pravidlami diskusie.
   

 Pravidlá diskusie:
Zaslaním príspevku do diskusie súhlasíte s týmito pravidlami:
  • Príspevky sa musia týkať témy článku.
  • Príspevky nemôžu obsahovať vulgárne výrazy a slovné útoky na iné osoby, vrátane ostatných účastníkov diskusií a autorov článkov. Príspevky nesmú poškodzovať web www.pohorela.sk ani ostatné projekty prevádzkovateľa.
  • Je zakázané vkladať do príspevkov odkazy na stránky ponúkajúce multimediálny či programový obsah porušujúci autorské a iné práva.
  • Príspevky nie je možné využívať na propagáciu.
  • Príspevky, ktoré porušujú pravidlá diskusií, budú odstránené alebo upravené tak, aby neporušovali pravidlá diskusií. V texte bude následne uvedené, že príspevky boli zo strany redakcie upravené.
  • Právo moderovať diskusie majú len vybraní administrátori www.pohorela.sk. Základná kontrola každého príspevku probieha ešte pred jeho zverejnením.
  • www.pohorela.sk je web Obce Pohorelá a prevádzkovateľ má pri riešení sporov, ktoré se týkajú príspevkov v diskusiách, vždy konečné slovo.
  • Anonymné príspevky môže prevádzkovateľ a vlastník webu kedykoľvek odstrániť.

:: Dôležité ::
:: Náhodný obrázok ::
:: Pohorelá na FaceBooku ::
:: Kalendár ::
Dnes je nedeľa
18. marec 2018
meniny má Eduard
zajtra
Jozef
:: Najčítanejšie ::
Tlačová správa Obce Pohorelá zo 4.6.2012 - ad SOZA
Februárové vydanie Pohorelského hlásnika
Aktivačná činnosť formou dobrovoľníckej služby 2014
Kontakty
Stredoslovenská futbalová 2. liga - ročník 2012/2013
Pohoreľsko - slovenský slovník
Pohorelá - dedina pod Orlovou hoľou
Základné informácie
Starosta obce
Základná škola s materskou školou Pohorelá
:: Anketa ::
Slovenská hudba v rádiách
Chceli by ste, aby slovenské rádia hrali viacej slovenskej hudby?
ÁNO 91.59 %
NIE 4.02 %
JE MI TO JEDNO 4.39 %
Celkom hlasov: 19775.
:: Partneri ::
Banskobystrický samosprávny kraj

www.bbsk.sk/
DEUS
DataCentrum elektronizácie územnej samosprávy Slovenska
www.zdruzeniedeus.sk/
Kam na Horehroní
Mesačník a webový portál o kultúrnych a športových podujatiach na Horehroní.
www.kamnahorehroni.sk/podujatia/
POD
Program obnovy dediny
www.obnovadediny.sk/
RPnet
Webdesign - Tvorba dynamických www stránok.
www.rpnet.sk
SART
športové poháre a ceny
www.sart.sk
SZPB
Základná organizácia Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov Pohorelá
www.szpb.sk
Ústredný portál verejnej správy

www.portal.gov.sk
VSP Horehron
Verejno-súkromné partnerstvo Horehron
www.vsphorehron.sk
ZMOS
Združenie miest a obcí Slovenska
www.zmos.sk

Aktuality|DokumentyDokumenty|Galéria|Mapa stránok|Napíšte námNapíšte nám|PDA verziaPDA verzia|RSS informačný kanálRSS informačný kanál

SPRÁVCA A VLASTNÍK OBSAHU: Obec Pohorelá, Obecný úrad v Pohorelej, Nová 392, 976 69 Pohorelá, 048/6196102, obec[zav]pohorela.sk
TECHNICKÝ PREVÁDZKOVATEĽ WEBSTRÁNKY: RPnet, Rázusova 55, 977 01 Brezno, info[zav]rpnet.sk