Muránsku planinu poškodil vietor

Víchrica spred niekoľkých dní nespôsobila veľké škody len v Tatrách, ale aj v Národnom parku Muránska planina v južnej časti stredného Slovenska.

Riaditeľ Správy národného parku Muránska planina Marcel Uhrin informoval, že len na území parku, nepočítajúc ochranné pásmo, spadlo počas silného vetra asi 100-tisíc kubických metrov najmä smrekového dreva. "Je to možno viac ako celoročná ťažba na tomto území," zdôraznil Uhrin, podľa ktorého až polovica zo spomínaného kalamitného dreva sa nachádza v obvode lesnej správy v Muráni. Víchrica zanechala za sebou stopy aj v severnej časti Muránskej planiny, a to na Horehroní v oblasti Závadky nad Hronom, Beňuša či Pohorelej. "Rozsah škôd sme ešte nevyčísľovali, stále sa mapuje," povedal ďalej Uhrin.
Zatiaľ sa ešte nezačalo ani s odstraňovaním následkov víchrice, no predpokladá, že väčšia časť spadnutého dreva bude spracovaná. Podľa riaditeľa správy národného parku Uhrina v súvislosti s víchricou a popadanými stromami nespozorovali nijaký úhyn zvierat na tomto území, dokonca ani zmenu ich správania.

Dátum vloženia: 22. 11. 2004 23:32
Dátum poslednej aktualizácie: 25. 2. 2021 2:07

Kuchyňa -Vnútrajšok kuchyne v pohorelskej drevenici