Obec Pohorelá
Pohorelá – oficiálna stránka obce

Majstrovstvá okresu Brezno

žiaci

V stredu 17.10. sa v ZŠsMŠ Pohorelá uskutočnil turnaj žiakov základných škôl okresu Brezno v rapid šachu.

Turnaj zorganizoval tunajší oddiel ŠK Orlová Pohorelá v spolupráci so ZŠsMŠ Pohorelá, KŠZ Banská Bystrica, za finančnej podpory Banskobystrického samosprávneho kraja a tunajšieho sponzora Ing Jozefa Barana- Bartrans Pohorelá.
V príjemnom prostredí odohrali všetci zúčastnení po sedem partií. Na turnaji súperili žiaci základných škôl z Brezna, Valaskej, Heľpy, Čierneho Balogu - Janošovky a Pohorelej.

Absolútnym víťazom sa stal domáci hráč Róbert Tlučák (6 bodov), druhý v poradí skončil Hugo Sedláček (5,5 b) zo ZŠ Brezno a na treťom mieste Miroslav Dudáš (5,5 b) z Pohorelej.

Lepšou z dvojice zúčastnených dievčat bola Bianka Tlučáková z Pohorelej so 4,5 bodmi - celkovo štvrtá, keď ešte po 5. kole viedla poradie.

Ocenené boli aj družstvá, ktoré tvorili  chlapec + dievča z jednej ZŠ. Tu boli lepší súrodenci Tlučákovci, ktorí získali v súčte 10,5 bodu, kde druhá ZŠ Heľpa získala 4,5 bodu.

Veríme, že všetci súťažiaci odchádzali spokojní, aj keď niektorí súťažiaci ešte len zbierali skúsenosti. Samozrejme že najmladší účastníci  Samko Rochovský a Tomáško Mecko ukázali vôľu a vytrvalosť.

Prví traja z kategórie postupujú na Majstrovstvá banskobystrického kraja. Držíme palce.

- J.Kanoš -

Fotogaléria tu

Dátum vloženia: 18. 10. 2018 10:46
Dátum poslednej aktualizácie: 18. 10. 2018 11:02
Autor:

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.