Obec Pohorelá
Pohorelá – oficiálna stránka obce

Okres Brezno je stále "červený"

rozdelenie okresov COVID-AUTOMAT

Na Slovensku nemáme už ani jeden "čierny" okres; celoslovenská charakteristika prešla do "bordovej" farby COVID-AUTOMATu. Od pondelka sa očakáva výrazné uvoľnenie obmedzení a opatrení.

 

Okres Brezno sa už druhý týždeň "drží" na nižšom - druhom stupni varovania:

Aktuálne rozdelenie okresov pre COVID AUTOMAT (podľa dát epidemiologickej situácie za minulý týždeň - teda za obdobie 5. - 11. apríl) a ich zaradenie do stupňov ohrozenia pre prijatie opatrení, ktoré budú platné od pondelka 19. apríla 2021:

rozdelenie okresov COVID-AUTOMAT

Zaradie okresov do stupňov ohrozenia podľa COVID AUTOMATu funguje tak, že podľa čísel za predchádzajúci týždeň sa vždy v utorok okresy zaradia do niektorej  skupiny ohrozenia (a z toho vyplyvajúcich opatrení a obmedzení) pre až ten nasledujúci  týždeň.  Vždy v utorok je nová mapa na ďalší týždeň podľa čísel z predzádzajúceho týždňa.

Je to preto, aby sa opatrenia nemenili s okamžitou platnosťou. Máme tak čas sa na ne pripraviť - predsa len je asi lepšie vedieť už v utorok, že sa napr. zavrú školy od pondelka, ako keby sme sa v utorok dozvedeli, že zajtra sú zavreté. Všetko v duchu - aby sa to nemenilo z hodiny na hodinu. Má to svoju logiku. Ľudskú aj epidemiologickú.

Prílohy

mapa-okresy-20210406.png

mapa-okresy-20210406.png
Typ súboru: PNG obrázok, Velkosť: 82,91 kB
Dátum vloženia: 14. 4. 2021 6:00
Dátum poslednej aktualizácie: 14. 4. 2021 7:49
Autor: Ján Pompura

Mobilná aplikácia

mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu na svojich inteligentných telefónoch. Využívajte našu novú mobilnú aplikáciu - V OBRAZE.

SMS-rozhlas

SMS rozhlas

SMS-rozhlas
dôležité hlásenia
miestného rozhlasu
SMSsprávou do mobilu

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

-

Interaktívna fotomapa

Pohorela

Partneri