Komunikujte s úradom elektronicky

žena s tabletom

Hlavne v týchto časoch sprísnených protipandemických opatrení je nevyhnutné čo najviac obmedziť fyzický kontakt z dôvodu zníženia možnosti šírenia korona vírusu COVID-19, ale i iných vírusových ochorení.

A nielen preto je v tejto dobe možné a potrebné pri komunikácii s úradmi využívať predovšetkým elektronické služby.

Obec Pohorelá okrem formulárov určených na písomnú komunikáciu logo portálu slovensko.ska zverejňovaných k stiahnutiu na oficiálnej stránke obce samosprava/formulare-a-tlaciva/ ponúka možnosť elektronickej komunikácie (posielanie podaní, žiadostí, priznaní ....) cez Ústredný portál verejnej správy www.slovensko.sk

logo Dátové centrum obcí a miestOkrem toho je Obec Pohorelá od roku 2014 zapojená v projekte DCOM (Dátové centrum obcí a miest), v rámci ktorého sú  tiež možné elektronické podania na Obecný úrad v Pohorelej, ktoré sú prístupné taktiež prostredníctvom schránky občana a elektronického občianskeho preukazu (rovnako ako na Ústrednom portáli verejnej správy), a to na internetovej stránke

V rámci DCOM môžete na Obecnom úrade v Pohorelej  elektronicky logo aplikácie mIDvybaviť prakticky čokoľvek (134 služieb) aj CEZ MOBIL A BEZ ELEKTRONICKÉHO OBČIANSKEHO PREUKAZU prostredníctvom aplikácie mID.

Služba mID je zadarmo a používať ju môžete na väčšine mobilných zariadení, ktoré sa predávajú na Slovensku.

Dátum vloženia: 16. 11. 2021 8:28
Dátum poslednej aktualizácie: 17. 11. 2021 8:39
Autor:

Regionálne kolo celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky hudobného folklóru detí pre okres Brezno HOREHRONSKÁ VALAŠKA 2022 - Duo BiankaTlučáková a Alžbetka Bodnáriková sa umiestnili v zlatom pásme (3. apríl 2022, Telgárt)

Východ a západ slnka

Slnko vychádza:7:15

Slnko zapadá:16:30

Pranostika na akt. mesiac

Keď je začiatok a koniec januára pekný, bude úrodný rok.

Pranostika na akt.deň

Ak je Karol Veľký málo ľadový, február to zas napraví.

Sviatok

Dnes je 28.1.2023