Zonácia Národného parku Muránska planina

Muranska planina - logo

V týchto dňoch sa dostáva na verejnosť návrh zonácie Národného parku Muránska planina. Ten so sebou prináša veľké zmeny, spočívajúce v úprave hraníc a tým aj rozlohy národného parku i jeho ochranného pásma a vo výraznom navýšení výmery najprísnejšie chránených častí, v ktorých by sa mal aplikovať bezzásahový režim.

Zámer nanovo vyhlásiť národný park a jeho ochranné pásmo je od 27. januára verejnosti prístupný na elektronickej úradnej tabuli Okresného úradu Banská Bystrica. Samotná dokumentácia – projekt ochrany a program starostlivosti sú dostupné na internetovej stránke Ministerstva životného prostredia SR:

alebo si ich môžete stiahnuť priamo tu:

Projekt_ochrany_NPMP_2020

Program_starostlivosti_NPMP_2020

Ako sa zmenia hranice a výmera národného parku a jeho ochranného pásma? čítajte tu

Ako pripomienkovať? - vzor tu

Prílohy