Obecný úrad

Obecný úrad je výkonným orgánom. Obecný úrad najmä a) zabezpečuje písomnú agendu orgánov obce a je podateľňou a výpravňou písomností obce, b) zabezpečuje odborné podklady a iné písomnosti, c) vypracúva písomné vyhotovenia všetkých rozhodnutí starostu vydaných v správnom konaní, d) vykonáva nariadenia, uznesenia a rozhodnutia starostu. Prácu obecného úradu riadi a organizuje starosta.

NOVÝ SVET, 1939, č.23 z 3. júna (str.23) -P.Davčík: POHORELÁ V PRERODE - Popri rieke Hrone rozprestiera sa utešený Sládkovičov kraj, kraj, ktorý bol materiálom mnohým národopiscom, básnikom. Fľaky hôľ, zamenené s vencami hôr zalesnených, dodáva aj horehr

Východ a západ slnka

Slnko vychádza:4:44

Slnko zapadá:20:44