Obec Pohorelá
Pohorelá – oficiálna stránka obce

Zomrel Mgr. Peter Návoy

Mgr. Peter Návoy

Obecný úrad v Pohorelej a smútiaca rodina s hlbokým zármutkom oznamujú všetkým príbuzným, priateľom a známym, že v stredu 2. novembra 2011 nás vo veku nedožitých 66 rokov navždy opustil pán Mgr. Peter Návoy (naposledy bytom v Pohorelej, Kpt. Nálepku 260) - obecný kronikár, amatérsky historik, dlhoročný pedagóg, zanietený športovec, milovník prírody a práce s mládežou.

Posledná rozlúčka so zosnulým sa uskutoční v piatok 4. novembra 2011.
Rozlúčka sa začne o 14:00 hod. v Kostole Povýšenia Svätého Kríža Na bráničke v Brezne. O 14:30 hod. sa uskutoční cirkevný obrad.

Česť Vašej statočnej práci, PÁN UČITEĽ!


Záverečný zápis v obecnej kronike za rok 2010:

Možno trochu predčasne, ale s tým najlepším úmyslom dokončiť čo najskôr prácu, ktorá by mala byť, ako som už naznačil akýmsi zavŕšením mojej viac ako štvrťstoročnej úprimnej snahy každoročne zdokumentovať, ale zároveň aj priblížiť slnečné, niekedy aj tienisté, často prachom zabudnutia zapadnuté stránky našej regionálnej histórie. Určite sa to prejaví aj na väčšom objeme zápisu, v porovnaní s rokmi minulými, aj keď sa budem pri ručnom prepise snažiť byť čo najstručnejší. Vynechať to, čo by sa opakovalo, s odkazom na zdroje, v prípade väčšieho záujmu o problematiku. Aj obrazovú časť som sa pokúsil zatraktívniť, možno aj farebnými a aj novoobjavenými reprodukciami.
Chcel by som, aby aj pri tomto „poslednom“ prezeraní, bolo cítiť, že som bol pohorelským kronikárom rád, že všetko to, čo som počas tých rokov robil, malo poslúžiť k vyvráteniu tézy, s ktorou som sa nikdy nevedel stotožniť, že žijem v mieste, kde sa nič nedeje. Som nesmierne šťastný, že nielen moje „objavy“ ale aj dnešná informačná doba mi dala úplne za pravdu.
Pohorelá je jeden, nesmiernou dynamikou nabitý organizmus, ktorý ak niekedy driemal, bolo to vinou systému alebo individuálnych zlyhaní jednotlivých, konkrétnych ľudí. Aj keď už „mimo hry“, budem sa snažiť byť v kontakte, možno, ak mi náš Pán dopraje, aj nejakými prácami, týkajúcimi sa regionálnych záležitostí, lebo ťažko je odstrihnúť sa od toho, čo takmer štyri desiatky rokov vypĺňalo najlepšie roky môjho života. Pohorelá mi prirástla k srdcu a ja nepomýšľam niečo na tom zmeniť.

Drahí spoluobčania, lúči sa s Vami Váš dlhoročný kronikár
Mgr.Peter Návoy

Pohorelá, 19.9.2011

Dátum vloženia: 4. 3. 2018 18:47
Dátum poslednej aktualizácie: 12. 3. 2021 13:12
Autor: Ján Pompura

Obec

Prihlásenie k odberu správ

Dostávajte informácie z nášho webu prostredníctvom e-mailov

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 3
DNES: 288
TÝŽDEŇ: 2024
CELKOM: 575304

Exporty do RSS

RSS 0.91 RSS 1.0 RSS 2.0 Atom 1.0

Aktuálne počasie

dnes, piatok 19. 8. 2022
mierny dážď 34 °C 20 °C
sobota 20. 8. slabý dážď 30/19 °C
nedeľa 21. 8. slabý dážď 22/17 °C
pondelok 22. 8. slabý dážď 22/17 °C

Mobilná aplikácia

mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu na svojich inteligentných telefónoch. Využívajte našu novú mobilnú aplikáciu - V OBRAZE.

SMS-rozhlas

SMS rozhlas

SMS-rozhlas
dôležité hlásenia
miestného rozhlasu
SMSsprávou do mobilu

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Pohorelská Maša -(foto: P.Halaj, 2013)

Interaktívna fotomapa

Pohorela

Východ a západ slnka

Slnko vychádza:5:38

Slnko zapadá:19:48

Pranostiky

Pranostika na akt. mesiac

Na Cyrika lapaj raka.

Sviatok

Dnes je 19.8.2022

Meniny má Lýdia, Vratislava

Partneri